Kierowcy przywykli do sytuacji, w której awaria samochodu musi zakończyć się jego odholowaniem do serwisu. Branża assistance przychodzi jednak z rozwiązaniami, które zmieniają rzeczywistość na drodze – teraz to warsztat przyjeżdża na miejsce zdarzenia i przywraca mobilność, zapewniając ciągłość podróży. Tego rodzaju usługi świadczy nasza firma, która jest liderem car assistance w Europe. Włączyliśmy do użytku 25 sztuk modelu Ford Transit Connect, posiadając tym samym największą flotę pojazdów serwisowych w kraju.

Rozbudowując swoją flotę, postawiliśmy na Forda Transit Connect - to jeden z najbardziej funkcjonalnych, niewielkich samochodów dostawczych na rynku. Pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi 3,6 metra sześciennego, a maksymalna ładowność sięga nawet 939 kg. Co ważne, wyposażony został w wiele praktycznych funkcji dostępnych w samochodach osobowych, ale jak dotąd nie w dostawczych. Do dyspozycji kierowcy oddano bowiem: technologię obsługi głosowej, inteligentny tempomat, system kontroli prędkości, chroniący przed kolizjami z udziałem pieszych oraz system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach. Pod maską z kolei znajduje się silnik EcoBoost o mocy 100 KM – wydajny, niskoemisyjny, co przekłada się na korzyść zarówno w kontekście ekologicznym, jak i eksploatacyjnym. Warto dodać, że wybór pojazdów to kolejny krok we współpracy z Ford Polska, która trwa od 2006 roku

Know how mobilnych warsztatów

Mobilni Mechanicy naszej firmy usuwają nawet 50 % wszystkich usterek na miejscu zdarzenia. Patentem na osiągnięcie tak wysokiej skuteczności jest dobrze przeszkolony zespół, który posiada niezbędną wiedzę oraz umiejętności potrzebne do wykonywania napraw i konserwacji pojazdów samochodowych poza tradycyjnym warsztatem.

Drugim czynnikiem efektywności jest sprzęt. Samochody serwisowe zostały wyposażone w zestaw 150 narzędzi. Wśród nich znajdują się różnego rodzaju klucze mechaniczne, wkrętarki, podnośnik nisko profilowy, przyssawka do szyb o udźwigu 40 kg, lutownica gazowa z akcesoriami, chwytak magnetyczny czy tester do akumulatora. Dostępne są także zestawy bezpieczników, konektorów, oringów, zacisków, pilników oraz szczotek. Wszystko to pozwala usuwać najczęstsze awarie na drodze, takie jak: wymiana uszkodzonego koła, rozładowany akumulator, przegryzione przewody, wymiana oświetlenia, uzupełnienie płynów eksploatacyjnych czy zablokowany hamulec ręczny.

Przywracanie mobilności kierowcom to priorytet

Coraz więcej osób postrzega assistance jako standardowy element wsparcia kierowców w podróży. Sprawdzone rozwiązania z wykorzystaniem najnowszych technologii to podstawa do sprawnej i skutecznej pomocy na drodze. Kluczem do sukcesu w car assistance jest szybkie dotarcie do kierowcy i skuteczna naprawa pojazdu w miejscu awarii, a Mobilni Mechanicy naszej firmy robią to najlepiej w kraju. Warto dodać, że w grupie ARC Europe większość czynności związanych z organizacją usług jest zautomatyzowana, co pozwala uprościć i przyspieszyć cały proces od zgłoszenia do udzielenia pomocy przez Mobilnego Mechanika

 

Wróć do Bloga