Już 28 listopada na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży motoryzacyjnej i flotowej w kraju. „Ewolucja czy rewolucja? Trendy zmieniające rynek motoryzacyjny i mobilność w dzisiejszym świecie” to temat przewodni tegorocznej konferencji Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Jesteśmy sponsorem generalnym wydarzenia.

W trakcie konferencji eksperci oraz przedstawiciele wiodących firm branży wynajmu długoterminowego oraz Rent a Car będą rozmawiać o kluczowych aspektach kształtujących rynek i mających wpływ na sposób użytkowania samochodów. Na program wydarzenia składają się bloki tematyczne dotyczące przemian rynku motoryzacyjnego, nowych usług i technologii oraz zrównoważonej mobilności. W trakcie wydarzenia wręczone zostaną również tegoroczne Nagrody PZWLP.

O idei connected services, czyli zdigitalizowanych usługach assistance, opowiedzą przedstawiciele naszej firmy w trakcie prezentacji pt. „Connected cars – szanse czy zagrożenia?”. Koncepcja opiera się na pojazdach wyposażonych w bezprzewodową technologię telematyczną, dzięki której komunikują się one dwukierunkowo z systemami poza samochodem. Oznacza to, że pojazd może być połączony z innymi samochodami, kierowcami, infrastrukturą czy urządzeniami. Nowoczesne samochody przesyłają dane dotyczące komponentów pojazdu (np. stan akumulatora, temperatura silnika, kody błędów), kierowcy (np. dialogi, styl jazdy, prędkość) oraz środowiska (np. współrzędne, ruch drogowy). Zaawansowane cyfrowe technologie, które dostarczamy dotyczą przede wszystkim zwiększania bezpieczeństwa kierowców na drodze.

Obsługujemy systemy szybkiego powiadamiania o wypadkach (eCall), zgłaszania awarii (bCall) czy śledzenia i odzyskiwania skradzionych pojazdów (sCall/SVT). Jesteśmy również gotowi do wykorzystywania danych z samochodu na potrzeby zdalnej diagnostyki oraz przewidywania i zapobiegania awariom. Koncepcja Pozytywnego Assistance to odpowiedź na wyzwania branży ubezpieczeniowej i oczekiwania współczesnego konsumenta. Cyfryzacja oraz rozwijanie łączności pojazdów to jedne z najważniejszych trendów w branży motoryzacyjnej. Badanie McKinsey & Company pokazuje, że w 2022 r. około 50% nowych samochodów produkowanych przez producentów OEM było podłączonych do sieci, a przewiduje się, że do 2030 r. wskaźnik ten osiągnie nawet 95%.

ARC Europe Polska sponsorem generalnym konferencji PZWLP 2023!
Wróć do Bloga