Specjalista ds. wsparcia technicznego w branży motoryzacyjnej

Miejsce pracy: Poznań

  • Kraszewskiego 30, Jeżyce
  • umowa o pracę

  • pełny etat

  • specjalista (mid / regular)

  • praca stacjonarna, praca hybrydowa

  • praca od zaraz

Twój zakres obowiązków

  • Zdalne wspieranie współpracujących z firmą mechaników pomocy drogowej w naprawach na drodze oraz w holowaniach

  • Przeprowadzanie szczegółowej diagnozy telefonicznej awarii samochodów osobowych i dostawczych w ramach wsparcia technicznego świadczonego we współpracy z pracownikami Centrum Obsługi Klienta

  • W trudnych przypadkach - przeprowadzanie telefonicznej diagnozy awarii samochodów osobowych i dostawczych;

  • Przygotowywanie instrukcji naprawczych dla powtarzających się usterek;

  • Kompletowanie oraz aktualizacja materiałów technicznych stanowiących wsparcie dla mechaników mobilnych (instrukcje obsługi pojazdów, instrukcje naprawcze, informacje o kampaniach technicznych/serwisowych itp.);

  • Opracowywanie programów szkoleniowych oraz prowadzenie szkoleń technicznych dla pracowników spółki i partnerów zewnętrznych firmy

Nasze wymagania

  • Wykształcenie min. średnie techniczne (profil mechanik lub elektryk samochodowy)

  • Minimum trzyletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej;

  • Praktyczna znajomość zagadnień z zakresu budowy, eksploatacji, obsługi i naprawy samochodów;

  • Przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu obsługi pojazdów hybrydowych/ elektrycznych;

  • Wiedza z zakresu diagnostyki samochodowej (testery OBD, kody awarii, odczyt błędów, itp.) – dodatkowy atut;

  • Praktyczna znajomość MS Office;

  • Doświadczenie w pracy z markami z grupy VW lub FORD – dodatkowy atut.

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego. Język niemiecki będzie dodatkowym atutem;

  • Otwartość na rozmówcę, empatia, komunikatywność;

  • Pozytywne nastawienie do wyzwań i drugiego człowieka.